MENU
ВІДДІЛЕННЯ "ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ, БУДІВНИЦТВА ТА ЕКОНОМІКИ"

 
 
                             

           http://agrokoledg.at.ua/avatar/foto/legoshina_o.l-300kh400.jpg                                                                       

Легошина

Олена Леонідівна
 
завідувачка відділення
"Землевпорядкування, будівництва та економіки",

кандидат економічних наук, викладач вищої кваліфікаційної категорії

 
 
 
В нашій державі технік-землевпорядник - це потрібна спеціальність. Мова йде не про інтереси одного регіону, а про об'єкти державного масштабу. Таких фахівців готує відділення "Землевпорядкування, будівництва та економіки", яке має славну історію. А почалося все ще у 1948 році, коли наказом Міністерства сільського господарства України від 27 березня 1948 року на базі ветеринарного коледжу в Прилуках було відкрито відділення гідромеліорації сільського господарства. За такий тривалий час існування відділення підготовлено 7692 молодших спеціалістів, які обіймають різні посади в галузі землевпорядкування, меліорації та водного господарства України, колишніх республік СРСР - нині країн СНД. 
Ряд науковців Рівненського державного університету вод-ного господарства та природо-користування, до наукового навчально-виробничого комп-лексу якого ми входимо, мають Дипломи нашого коледжу. Це кандидати технічних наук Бойко І.М., Петрик О.Д. Випускник 1971 року Черніков П.І. – Директор Прилуцького агротехнічного коледжу є доктором філософії в галузі освіти, ад'юнкт-професором педагогіки, почесним професором Міжнародної Кадрової Академії. 
Дана спеціальність має широкий спектр застосування, тому багато наших випускників працюють не лише у землевпорядкуванні та меліорації, а й в інших галузях народного господарства України.  У коледжі постійно ведеться робота, спрямована на поновлення навчально-матеріальної бази. Обладнані кабінети землевпорядкування,  сільськогосподарського водопостачання, сільськогосподарської меліорації, лабораторія гідротехнічних споруд з діючою моделлю гідротехнічних споруд, каскад всіх типів ГТС розташований на навчальному полігоні, що дає змогу готувати спеціалістів у відповідності з вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики. Завдяки ініціативі та наполегливості дирекції коледжу, відчутній спонсорській допомозі підприємств, організацій значно поновлюється навчально-матеріальна база.
 
http://agrokoledg.at.ua/009.jpg
 
 
Це дає можливість на належному рівні проводити теоретичні та практичні заняття із фахових предметів. На відділенні сформовано колектив викладачів спеціальних предметів, які беруть участь у розробці та рецензуванні навчальних посібників і програм, є постійними учасниками в роботі виставки передового педагогічного досвіду навчально-методичного центру в с. Немішаєво.

http://agrokoledg.at.ua/011.jpg

 
 
     З розвитком ринкових відносин в Україні, з виникненням нових форм підприємницької діяльності, зростає необхідність в фахівцях з новими професійними якостями, які мають нові знання в бухгалтерському обліку, економіці. Тому бухгалтер – одна з найважливіших професій у вітчизняному та світовому просторі.
   Бухгалтерський облік – це не тільки один із видів людської діяльності, це важлива функція управління і засіб для вирішення задач економічного і соціального розвитку України. Саме тому у 2012 році у коледжі було відкритий новий напрм підготовки 071 "Облік і оподаткування" спеціалізація "Бухгалтерський облік", яке готує фахівців у сфері бухгалтерського обліку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» на базі базової загальної середньої освіти. Студенти беруть активну участь у громадському житті коледжу. Щороку, восени на всіх відділеннях коледжу проходить День здоров’я. Студенти приймали участь у спортивних змаганнях, у конкурсах на кращу кашу, на кращу пісню, у конкурсі на виготовлення ікебани з природного матеріалу. І як результат, вони зайняли призові місця майже у всіх конкурсах. Нещодавно відділення відсвяткувало свою першу річницю. З цієї нагоди було представлено презентацію відділення, яку підготували і презентували самі студенти. На святкування були запрошені адміністрація коледжу, а також студенти.
 
 
ДЕНЬ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА !
 
      У другу суботу березня в Україні традиційно відмічається професійне свято – День землевпорядника. До його проведення заздалегідь готувалися викладачі і студенти. Кожною групою студентів відділення були підготовлені стінні газети, присвячені Дню землевпорядника.
     12 березня відбулася конференція на тему: « Земельна реформа: історія і сучасність», яку підготували викладачі відділення разом із студентами.
З доповіддю на тему «Земельні реформи середини XIX- початку XXст.» виступила студентка 3 курсу Ситник Ольга (викладач Легошина О.Л.), про етапи проведення земельної реформи розповіла студентка 4 курсу Півторайко Євгенія (викладач Корнєва С.П.) тема доповіді «Етапи проведення земельної реформи у період з 1991 по 2005 р.р.». З доповіддю «Земельна реформа сьогодення» виступили студентки 2 курсу Поковба Тетяна і Мірошніченко Ольга (викладач Придатко С.І.), про перспективи проведення земельної реформи в Україні розповіла студентка 4 курсу Містюк Лариса (викладач Погорєлова В.М.).