MENU

23:34
Хелловін в агроколеджі


     Нові свята поступово займають своє місце в нашому житті. 
  31 жовтня студенти Прилуцького агротехнічного коледжу відсвяткували  Хелловін
Слово розшифровується як Надвечірня Всіх Святих Душ.
Це древнє кельтське свято  розглядають  як тваринницьке і сільськогосподарське, а також свято мертвих, чиї духи живились в цей час. 
  За поганськими віруваннями у ніч Хелловіну відчиняються двері у потойбічний світ, і духи померлих приходять на землю, щоб знайти собі відповідне тіло. Тому від усіляких скелетів, вампірів та привидів, що можуть постукати у ваші двері, досвідчені люди радять відкупитися — насипати торбу гостинців-ласощів.
  Перевдягання в костюми до Хелловіну має давню традицію ще з давніх дохристиянських часів — чоловіки-кельти в Галії одягались в шкури забитих тварин. Дітей переодягали навмисно, аби врятувати від ґоблінів, , які нібито з'являлись на свято та крали дітей. 
  За віруваннями кельтів в цей період дуже активні відьми, злі феї та мерці.
 Характерні для святкування вогнища та танці навколо них. Свято тривало з ночі 31 жовтня на 1 листопада та ще три дні. 
  Під час святкування Хелловіну відбувається традиційне випрошування цукерок дітьми, відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання оселі та будівель, вирізання ліхтаря з гарбуза, цукрування яблук, розведення вогнищ, ловіння яблук з відра, розігрування, розповідання моторошних оповідок, перегляд фільмів жахів тощо.
Одним із головних атрибутів свята є «Ліхтар Джека» у вигляді голови з вирізаного гарбуза і запаленої свічки всередині.
  За легендою, багато століть тому в Ірландії жив коваль Джек. Одного разу він обманув самого Диявола, змусивши його залізти на дерево. Джек тоді на стовбурі намалював хрест, і Диявол декілька днів не міг злізти з дерева. Коли Джек помер, в  рай його не прийняли, бо був дуже грішним: любив погуляти та чарку випити. В пеклі Джеку теж відмовили за те, що обманув Диявола. 
  Тому Джекові аби він не заблукав у лабіринтах потойбічного світу дали лиш тліючу вуглинку, аби вона освітлювала шлях Джеку. А щоб вуглинка не потухла, її поклали в пусту ріпу.
  Ріпу пізніше замінили на гарбуз, який став одним із видів захисту від нечистої сили. 
 
Переглядів: 474 | Додав: evtushenko | Рейтинг: 5.0/1