MENU

23:57
Пам’яті М.І.Міхновського

 

17 квітня 2014 року в Прилуцькому агротехнічному коледжі відбулася науково-практична конференція «Микола Міхновський – апостол української державної самостійності». Із вступним словом виступив доктор філософії в галузі освіти, почесний професор Міжнародної кадрової академії, директор коледжу Черніков П.І. Він зазначив, що за радянських часів ім’я Миколи Міхновського з ідеологічних мотивів було заборонене, а пам’ять про нього – майже стерта. Офіційна Україна довгий час не влаштовувала заходів на честь Міхновського, не було ні пам’ятників, ні меморіальних дощок тому, хто все своє життя поклав на вівтар її незалежності.  

 

Протягом усього життя Міхновському доводилося відстоювати ідеї, які більшість не сприймала.

Але, як підтвердив час його пророчі ідеї справдилися, вони актуальні й тепер.

Про «Значення Миколи Міхновського, основоположника українського націоналізму  в становленні сучасної української державності» розповів голова  Прилуцької міськрайонної організації ВО «Свобода» Тютюнник  Іван Васильович. Він сказав, що Миколу Івановича Міхновського часто називають Апостолом української державної самостійності, зачинателем ідей самобутності та незалежності, який робив відчайдушні спроби наблизити перспективу державної самостійності України конкретними справами.

 

Дуже цікавою та новою для присутніх була інформація про  дитячі та юнацькі роки нашого земляка на основі архівних документів,  директора Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова, Зоць Тетяни Миколаївни.

Про заходи щодо увіковічнення пам’яті  борця за незалежність розповів позаштатний радник в.о. міського голови з гуманітарних питань  Павлюченко Ігор Анатолійович.

Студентка 2 курсу Бугайова Валерія детально зупинилась на діяльності «Братерства тарасівців», розкрила їх роль у формуванні української національної свідомості.
Важливою подією в біографії М.Міхновського стала його знаменита брошура “Незалежна Україна”. Сучасні історики називають її першою декларацією українського націоналізму на початку XX ст. Про основні ідеї книги, а також про «Десять заповідей УНР» розповіла викладач історії України Чернікова Ольга Петрівна. З інформацією «Микола Міхновський в період боротьби за відновлення української державності    1917–1920р.р» виступила викладач гуманітарних дисциплін
В ході конференції студенти Коломієць Марина та Герасименко Анна читали патріотичні вірші Т.Г.Шевченка, відбувся перегляд фільму «Забуті імена».Крючкова Валентина Володимирівна: «Спадщина М.Міхновського як ідеолога українського націоналізму – це той морально-ідейний заповіт, на якому повинно виховуватися нове покоління української молоді».                                                                                        

 

Переглядів: 569 | Додав: evtushenko | Рейтинг: 5.0/1